Charakterystyka antygony odrabiamy

Pobierz

cirrus 145 pkt.. cirrus 165 pkt.. Po tragicznej śmierci braci, Eteoklesa i Polinejkesa, postanowiła wbrew zakazowi króla pochować zwłoki Polinejkesa, który uważany za zdrajcę ojczyzny na mocy królewskiego rozporządzenia miał zostać wyrzucony na pożarcie sępom i psom.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. "Antygona" - streszczenie szczegółowe Czas i miejsca akcji w "Antygonie" Antygona - charakterystyka szczegółowa "Antygona" jako tragedia antyczna Pochodzenie i rozwój dramatu antycznego Motywy literackie w "Antygonie" Sofoklesa Streszczenie "Antygony" w pigułce Kreon - charakterystyka szczegółowa Teatr greckiStarał się rządzić sprawiedliwie.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Charakterystyka Antygony.. Antygona .. Wielka Karta Swobód [fragment] Jan, z łaski bożej król Anglii, pan Irlandii, książę Normandii, Akwitanii, hrabia andegaweński.. Jutro mam wypracowanie z polskiego i chciała bym dostac wreszcie dobra ocene.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Tytułowa bohaterka tragedii Sofoklesa jest przedstawicielką przeklętego rodu Labdakidów.. Antygona - młoda kobieta, która miała w sobie na tyle odwagi, aby sprzeciwić się wielkiemu Kronosowi (On nie ma nad moimi prawa) i złamać jego nakaz.Charakterystyka Antygony ("Antygona" Sofoklesa) Charakterystyka Antygony ("Antygona" Sofoklesa) REKLAMA..

Julexv 79 pkt ...Antygona - krótka charakterystyka.

Był obiektywny.. Jest ona młodą dziewczyną, narzeczoną Hajmona.Antygona była zaręczona z Hajmonem, który był synem Kreona, władcy Teb.. Obraz Antygony "bolesnej" kreśli poeta w Epejsodione IV.. Od początku wiedziała, że tak właśnie powinna postąpić dobra i kochająca siostra.Charakterystyka Antygony, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Charakterystyka Antygony lub Kreona 2009-10 .. (2/2) Charakterystyka Antygony, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Sztuka wyrazu.. Olivia16 102 pkt.. Reforma 2019Charakterystyka.. Antygona ?. Jest dumną i pewną siebie młoda kobietą.Taki jej wizerunek zaprezentowany jest już w Prologu.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Antygona wiedziała czego chce oraz była pewna swoich racji.Antygona jest osobą dumną, porywczą, zdecydowaną i energiczną.. Filmy.. Antygona to tytułowa postać sztuki Sofoklesa.. Troszczył się o swój lud i autorytet.. Popełniła zbrodnię przeciw woli i rozkazowi króla tebańskiego Kreona i została przez niego skazana .Antygona - charakterystyka szczegółowa ostatnidzwonek.pl, opracowanie i streszczenie lektury.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. MayaUczySie123 66 pkt.. poleca 79% 2295 głosów.. […] Nadaliśmy również wszystkim wolnym ludziom królestwa naszego w imieniu naszym i dziedziców naszych wieczyście wszystkie poniżej spisane wolności, jakie mają przysługiwać im, ich dziedzicom z naszej strony i od naszych dziedziców […].Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych..

Prosze napiszcie mi osobno charakterystyke antygony i osobno kreona.

Świadczy o tym: hard Odpowiedź na zadanie z Język polski 1.. Podobne pytania.. Była ona córą Edypa, niesławnego króla Teb.. Antygona jest siostrą Ismeny oraz tragicznie zmarłych Polinejkesa i Eteokla.. Tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa pt. " Antygona " jest właśnie Antygona z rodu Labdajkidów, córka Edypa i Jokasty.. Te cechy jej charakteru decydują o tym, że buntuje się przeciwko zakazowi Kreona, który uznaje za sprzeczny z własnym sumieniem i braterską miłością.. Olivia16 102 pkt.. Tron w Tebach obejmował dwukrotnie - pierwszy raz po śmierci Lajosa, którego uśmiercił Edyp i ponownie - po ustąpieniu Edypa, gdy ów zrozumiał sens przepowiedni.Charakterystyka porównawcza Antygony i Kreona.. Żałosny lament bohaterki oddaje jej cierpienie po niesłusznym ukaraniu.. Antygona to jeszcze bardzo młoda kobieta, która jednak wie, czego chce i ma niezwykle twardy charakter.Najbardziej kompletny test z lektury Antygona jaki znajdziesz w sieci.. Antygona, tytułowa bohaterka słynnej tragedii Sofoklesa, to młoda dziewczyna, córka Edypa i Jokasty, siostra Ismeny, tragicznie poległych Eteoklesa i Polinejkesa, siostrzenica Kreona oraz narzeczona Hajmona (syn Kreona i Eurydyki).Charakterystyka Antygony i kreona.. Treść.. Z tego związku oprócz naszej bohaterki na świat przyszło jeszcze troje dzieci: Ismena, Eteokle oraz Polinejkes..

2010-03-28 15:17:27 napisze mi ktoś na jutro charakterystyka porównawcza antygony i kreona błagam!

Edyp z kolei był synem Lajosa a ten synem Labdaka - króla, na którego spadło przekleństwo prześladujące odtąd dynastię.. Polskie przekłady: w 1574 roku (parafraza polska) Jan Walenty Jakubowski (Kraków), w 1853 roku Kazimierz Kaszewski (Warszawa), w 1875 roku Zygmunt Węclewski (Poznań), w 1881 roku Jan Czubek (Kraków), w 1898 roku Kazimierz Morawski (Kraków), w 1938 roku .Charakterystyka Antygony ("Antygona" Sofoklesa) REKLAMA.. Tytułową bohaterką dramatu Sofoklesa pt. ?. MatyldA199 62 pkt.. Posiada dar przepowiadania przyszłości.. jest Antygona- córka Edypa i Jokasty.. Książęce cechy to przede wszystkim godność w każdej sytuacji oraz to, że miała w sobie dużo dumy.. Córka Edypa, narzeczona Hajmona syna władcy Koryntu, siostra Ismeny oraz Polinika i Eteoklesa, którzy utracili swe Zycie w bratobójczym starciu.. Antygona przypomina mi księżniczkę, zresztą była nią z pochodzenia.. Antygona jest siostrą Ismeny oraz zmarłych w bratobójczej walce Polinejkesa i Eteokla.. Nie zważając na pokrewieństwo z Antygoną, wydał na nią bardzo surowy wyrok.. Nie pozwolił Antygonie go podważyć.Autor: Sofokles.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 308 pkt.. Tytuł: Antygona - powstanie w 442 p.n.e.; wystawiana między 442 a 440 p.n.e., gdy Sofokles miał już ponad 50 lat.. W postawie Antygony wobec Kreona dominują duma, pewność siebie i zdecydowanie..

Rozpacza z powodu niedokończonego życia ...Sofokles - Antygona - Tyrezjasz - charakterystyka bohatera - najlepsze i najdokładniejsze opracowanie.

Do miejsca kaźni podąża samotna i pełna wewnętrznego smutku.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 308 pkt.. Od lat służy władcom Ted, pomagając im wyjść z opresji.. Cinkutszeftotalny 52 pkt.. Antygona jest tytułową bohaterką tragedii Sofoklesa, córką króla Edypa, na którym ciąży klątwa.Antygona.. Chciał być jak najlepszym władcą, lecz jego poglądy i zasady zmuszały go do bycia w pewnych momentach bezwzględnym i okrutnym.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury AntygonaCharakterystyka Antygony.. pinkiprof 52 pkt .Antygona, tytułowa postać z dramatu Sofoklesa, zrodziła się z kazirodczego związku Edypa i Jokasty.. Tyrezjasz to ślepy wróżbita.. Antygona to tytułowa i główna bohaterka tragedii autorstwa Sofoklesa.. Tyrezjasz przepowiada Kreon Antygona reprezentuje postawę osoby, które zawsze postępuje zgodnie ze swoimi zasadami, choćby te zasady miały mieć dla niej tragiczne skutki.. Bardzo prosze!. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. 1.. ^^ 1 ocena | na tak 100%.. Jej żona Edypa, ojca Antygony była również jego matką.. (2/2) Antygona i Ismena - charakterystyka porównawcza, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieKreon to również, prócz Antygony, czołowa postać dramatu Sofoklesa.Jest ojcem Hajmona i mężem Eurydyki.. Jej narzeczonym jest Hajmon, syn Kreona- jej wuja i władcy Teb.Charakterystyka Antygony Posted on 12 lutego 2014 by admin Antygona jest bohaterką tragedii Sofoklesa.Jest córką Edypa i Jokasty.Ma siostrę Ismenę i braci Eteoklesa i Polinejkesa.Jest narzeczoną Hajmona i pochodzi z rodu Labdakidów, na których ciaży klątwa.Charakterystyka Antygony..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt