Charakterystyka odyseusza w

Pobierz

W czasie wojny trojańskiej był on dobrze zbudowanym, silnym, przystojnym młodzieńcem.. Był silnym, wysokim, dobrze zbudowanym wojownikiem.. W ojczyźnie pozostawił wówczas żonę, Penelopę i jedynego syna, Telemacha oraz rodziców.. udział w wojnie trojańskiej, wizyta w pieczarze Polifema, pobyt w Hadesie.. Odyseusz był osobą bardzo inteligentną i pomysłową.Charakterystyka Odyseusza Odyseusz - syn Laertesa był głównym bohaterem Odysei Homera, która opisuje jego tułaczkę.. Jego ciało było umięśnione i bardzo silne.. Miał szpiczastą brodę, długie włosy i dużą bliznę na nodze, po, której wszyscy poznawali bohatera.. Jako wojownik brał udział w wojnie trojańskiej.. Cieszył się także Podobna praca 60% Charakterystyka Odyseusza.. Odyseusz był osobą bardzo inteligentną i pomysłową.Homer - Odyseja - Charakterystyka Odyseusza.. Brał udział w wojnie trojańskiej, był współtwórcą "konia trojańskiego", dzięki któremu Grekom udało się pokonać Troję w dziesięcioletniej "wojnie o Helenę".. Miał czarne, kręcone włosy i ciemne oczy.. Przedstaw głównego bohatera Odysei.. REKLAMA Na nodze ma bliznę - pozostałość po ranie zadanej przez dzika.. Przedstaw najważniejsze przygody Odyseusza.. Odyseusz miał skromne uzbrojenie (łuk, kołczan).. Jego żona była bardzo mu wierna i kochała go ponad życie.Charakterystyka bohaterów Odyseusz - Odys, gr..

Odyseusz - charakterystyka.

Jest to jedna z najważniejszych postaci mitologicznych.. O odwadze Odysa świadczy wiele jego czynów, m. in.. Jego wielką zaletą była .Charakterystyka Odyseusza.. Odyseusz to człowiek, który dokonał wielkich czynów.. Jego wielką zaletą była również wytrwałość.. Mityczny bohater, Odyseusz, to król Itaki, wojownik, który przyczynił się do zwycięstwa Greków nad Trojanami, mąż Penelopy i ojciec młodego Telemacha.. Był kulturalny, potrafił zjednywac sobie ludzi.Charakterystyka Odyseusza.. Jest on królem Itaki, którą opuścił przed dwudziestoma laty, aby wziąć udział w oblężeniu Troi.. Choć tułał się po świecie dziesięć lat .. Odyseusz, bohater Odysei.. Był to syn Taertesa, mąż wiernej i kochającej żony Penelopy oraz ojciec Telemacha.. 2011-11-09 15:43:16Charakterystyka Odyseusza Mityczny bohater, Odyseusz, to król Itaki, wojownik, który przyczynił się do zwycięstwa Grek .. Do końca pozostał wierny swej żonie Penelopie, choć zakochana w nim nimfa Kalipso oferowała mu nieśmiertelność.. 2011-11-09 15:43:16 Charakterystyka Odyseusza ;] Tylko jakaś krótka ;] 2009-12-17 22:45:44Odyseusz był królem starożytnej Itaki..

2010-10-03 22:50:13 Na której stronie w książce przygody odyseusza jest podana charakterystyka odyseusza ?

O odwadze Odysa świadczy wiele jego czynów, m. in.. Przedstaw w punktach dzieje Odyseusza.. Czytelnik poznaje go w dziesiątym roku tułaczki, jako mężczyznę w sile wieku, postawnego, przystojnego i silnego.Odyseusz był królem starożytnej Itaki.. Odyseusz - król starożytnej Itaki oraz zdobywca Troi.. Trasa Odyseusza.Pochodzenie.. Grek Odyseusz to główny bohater "Odysei" Homera - król Itaki, mąż Penelopy, ojciec Telemacha.. Przebywał on dziesięć lat pod Troją, a przez następne dziesięć wracał do domu, co było spowodowane niechęcią wielu bogów do jego osoby.Zaletą Odyseusza była jego opiekuńczośc i odpowiedzialnośc, nie chciał zostawic swojej rodziny.. Wojna trojańska.. Odyseusz ,miał wiele różnych cech charakteru, np. był uparty, wierny sprytny itd.Charakterystyka Odyseusza Mityczny bohater, Odyseusz, to król Itaki, wojownik, który przyczynił się do zwycięstwa Greków nad Trojanami, mąż Penelopy i ojciec młodego Telemacha.. Ukazany przede wszystkim poprzez wydarzenia, w których uczestniczy.. Jego historia wzbudzała i nadal wzbudza emocje u czytelnika i trwale zapisuje się w pamięci.. sławą odważnego i pomysłowego wojownika, chciano, aby wyruszył na podbicie Troi.. Gdy Helena Trojańska została porwana i .Charakterystyka Odyseusza.. Podobnie jak w przypadku większości greckich królów, ród Odyseusza także wywodził się od bogów..

2012-01-09 17:02:16 Charakterystyka Odyseusza ;] Tylko jakaś krótka ;] 2009-12-17 22:45:44 Na której stronie w książce przygody odyseusza jest podana charakterystyka odyseusza ?

Odyseusz jest głównym bohaterem "Odysei" Homera.. Brał udział w wojnie trojańskiej, był współtwórcą "konia trojańskiego", dzięki któremu Grekom udało się pokonać Troję w dziesięcioletniej wojnie "o Helenę".. Bogowie nie pozwolili jednak wrócić mu spokojnie do domu i skazano go na .Charakterystyka Odyseusza ściągaj 2 59% 63 głosy Odyseusz, główny bohater epopei Homera zatytułowanej "Odyseja", był władcą Itaki.. Hektor był najstarszym synem króla Troi - Priama i Hektabe .Napiszcie charakterystykę Odyseusza z powieści "Przygody Odyseusza".. Uczestniczył w 10-letniej wojnie trojańskiej.. Jego ojciec Laertes był synem Arkejsjosa (Arkizjosa), potomka (a według mniej popularnych wersji mitu nawet syna) Zeusa.Natomiast matka Odyseusza, Antyklea, była córką znanego oszusta Autolykosa, syna Hermesa.. Przedstawiono go jako mężczyznę wspaniałego, barczystego, silnego i przystojnego o ciemnych oczach i czarnych, kręconych włosach.. Odyseusz był srogim wojownikeim, który nie miał litości dla swoich wrogów.Odyseusz to uczestnik wojny trojańskiej i główny bohater Odysei.. Był on rosłym przystojnym mężczyzną o silnej postawie i kręconych włosach.. Dzięki pomocy i opiece bogini Ateny mimo upływu lat jest wciąż piękny.. Był on królem Itaki, zasłużonym wojownikiem greckim.. Po tej bliźnie rozpoznaje go stara służąca gdy Odyseusz wraca do Itaki.Charakterystyka Odyseusza kamas248 Użytkownik ściągaj 3 81% 43 głosy Odyseusz był królem Itaki - wyspy znajdującej się gdzieś nieopodal Italii..

Już sam wygląd Odyseusza świadczył, o jego wspaniałych wojowniczych zdolnościach.Krótka charakterystyka Odyseusza poleca 83% 1553 głosów Treść Grafika Filmy Komentarze Odyseusz był królem starożytnej Itaki.

Odys, jak każdy człowiek, miał wiele zalet i wad.Świadczy to o jego przebiegłości oraz podkreśla wyjątkowy spryt i mądrość.. Do końca pozostał wierny swej żonie Penelopie, choć zakochana w nim nimfa Kalipso oferowała mu nieśmiertelność.. Nie brakowało Odyseuszowi odwagi, mężnie przeciwstawił się konkurujacym o rękę jego żony zalotnikom.. Odyseusza przedstawiono jako męża wspaniałego, barczystego, silnego i przystojnego o ciemnych oczach i czarnych, kręconych włosach.Charakterystyka porównawcza Odyseusza i Hektora.. Pokonał ich w walce oraz bezlitośnie ukarał śmiercią.. Wygląd Odyseusza zmienia się w zależności od sytuacji, w jakiej znajduje się bohater:Odyseusz był przystojnym mężczyzną.. Sniada cera świetnie komponowała się z czarnymi włosami i oczami, co sprawiało, że podobał się kobietom.Ważną cechą charakteru Odysa była odwaga, gdyż w znacznym stopniu od niej zależały postawy i reakcje bohatera w różnych sytuacjach.. Odys nosił skromne szaty i miał ł skórzano - liściastą przepaskę.. Odys, jak każdy człowiek, miał wiele zalet i wad.Odyseusza przedstawiono jako męża wspaniałego, barczystego, silnego i przystojnego o ciemnych oczach i czarnych, kręconych włosach.. Ojciec Odysa zwał się Laertes, a jego żona - Penelopa.. Gdy Telemach przyszedł na świat, Odys wyruszył na wojnę trojańską.Bohaterem "Iliady" i "Odysei" Homera jest Odyseusz.. Był on rosłym przystojnym mężczyzną o silnej postawie i kręconych włosach.. Tam odznaczył się walecznością i przebiegłością.. Żył w starożytnej Grecji, był królem Itaki.. udział w wojnie trojańskiej, wizyta w pieczarze Polifema, pobyt w Hadesie.. Jan Parandowski - Przygody Odyseusza.. Jest wysoki, pięknie zbudowany, barczyst y.. Dopiero tułaczka i niebezpieczne przygody sprawiły, że stał się .Charakterystyka Odyseusza.. Już sam wygląd Odyseusza świadczył, o jego wspaniałych wojowniczych zdolnościach.Ważną cechą charakteru Odysa była odwaga, gdyż w znacznym stopniu od niej zależały postawy i reakcje bohatera w różnych sytuacjach.. Sam jego wygląd wzbudzał respekt u przeciwników..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt