Nazwy państw i narodowości po angielsku

Pobierz

Nazwa państwa Kod; Afghanistan: AF: Aland Islands: AX: Albania: AL: Algeria: DZ: American SamoaKatalog testów Słownictwo Słówka Państwa - słówka cz. 1.. Szybko zapamiętasz nazwy państw z Hello Angielski.Ucząc się języka angielskiego musimy nauczyć się nazwy nie tylko swojego państwa, ale także innych krajów i narodowości.. USA (United States of America) - USA (Stany Zjednoczone Ameryki) Russia - Rosja.Kenya - Kenya n. Oman - Oman ian.. Poziom: Pre-intermediate.Test rozwiązano 7939 razy.. Workbook - czyli skuteczne ćwiczenia do samodzielnej nauki j. angielskiego dla 10 i 11-latków.. Kraje i narodowości po angielsku: nazwy mieszkańców an Albanian, an Australiannarodowość; Poland: Polska: Polish: polski: Pole: Polak/Polka: United Kingdom, UK, Britain: Wielka Brytania: British: brytyjski: Briton: Brytyjczyk/Brytyjka: England: Anglia: English: angielski: Englishman/Englishwoman: Anglik/Angielka: Scotland: Szkocja: Scottish: szkocki: Scotsman/Scotswoman: Szkot/Szkotka: Wales: Walia: Welsh: walijski: Welshman/Welshwoman: Walijczyk/Walijka: Ireland: Irlandia: IrishOoooostatnią rzeczą, o której MUSZĘ po prostu wspomnieć to fakt, że przed niektórymi nazwami państw w angielskim trzeba pamiętać o postawieniu przedimka the.. Great Britain - Wielka Brytania.. Udostępnij.. Lekcja 4.Zwróć uwagę, że z podanych nazw państw wszystkie są rodzaju żeńskiego, zakończone najczęściej na -ия.Dlaczego tak się dzieje?.

Naucz się nazw różnych państw i narodowości po angielsku.

W języku angielskim słowo American (pisane z dużej litery) może oznaczać Amerykanina lub Amerykankę.COUNTRIES & NATIONALITIES (Państwa i Narodowości).. Przykłady zdań, ćwiczenia i fiszki.. Nauka języka angielskiego online.. Same nazwy krajów i narodowości jednak nie wystarczą, należy też umieć zastosować nowo poznane słownictwo w zdaniu.. Państwa - słówka cz. 1.. Istnieje również duża liczba angielskich nazw państw, w których to przypadku zasada ta nie ma zastowania, a sposób tworzenia nazw narodowości jest zupełnie nieregularny.. Czyli język angielski, to po prostu English.. 2009-09-08 18:49:23Nazwy państw po angielsku — jak opanować.. Język polski rozróżna płeć.. Russia - Russia n. Zambia - Zambia n. Powyższa reguła odnosi się do znacznej części państw.. Dziecko pozna angielskie nazwy kontynentów, państw i narodowości.Kraje, stolice, języki, narodowości - tłumaczenia wraz z ćwiczeniami i testami.. Sprawdź czy znasz nazwy różnych państw po angielsku.. 116 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Oto przykłady:Skróty nazw państw.. hahe 2 lata temu.. Języki piszemy z dużej litery..

Nazwy państw w języku angielskim.

Spain - Hiszpania.. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Teraz zobacz, jak od nazwy kraju utworzymy przymiotnik i przysłówek:Wprowadzenie W wykazie Nazwy państw umieszczono 191 państw będących członkami Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Watykan.. "Milionerzy".. Liczba wyników dla zapytania 'klasa 4 nazwy państw po angielsku': 10000+ Nazwy rodzinny po angielsku Znajdź słowo.. Angielskie nazwy kontynentów.. W przypadku wielu małych państewek brakuje w języku polskim nazw ich mieszkańców, nazwy te tworzy się opisowo.. Szukaj.. Testy po angielsku; Gimnazjum - lekcje; Gimnazjum - testy do lekcji; Liceum - lekcje; Liceum - testy do lekcji; Testy na .Nazwy rodzinny po angielsku - wisielec - nazwy zwierząt po angielsku - Nazwy sklepów po angielsku - Nazwy aktywności fizycznych po angielsku .. Są to zazwyczaj kraje, których nazwa jest w liczbie mnogiej, np.: the United State s (Stan y Zjednoczo ne).. Język angielski dla początkujących.. W tym artykule można znaleźć poprawną odpowiedź na pytanie z programu za 250 000 zł, jej .skróty literowe nazw państw.. Skomentuj.. wg Malyzenek8.Liczba wyników dla zapytania 'nazwy państw po angielsku': 10000+ Nazwy sklepów po angielsku Przebij balon.. Średni wynik: 81,17 %.Uwaga!.

Quizy Os. ... Kraje po angielsku.

Przetłumacz podane państwa na język angielski.. Na przykład, przymiotnik "british" jest używany również w formie rzeczownika (brytyjski/Brytyjczyk).Sprawdź czy znasz nazwy różnych państw po angielsku.. Oto wszystkie z nich: the United States; the Philippines; the NetherlandsZobaczmy teraz, niektóre z pozostałych państw: Germany - Niemcy.. Podsumowując, można stwierdzić, że nazwy geograficzne oraz narodowości po angielsku są bardzo niejednoznaczne i nie zawsze precyzyjne.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego .Państwa świata - lista państw niepodległych oraz wykaz państw nieuznawanych, uszeregowanych w kolejności alfabetycznej pod względem nazwy krótkiej (o ile taka istnieje).. SŁOWNICTWO: Zeszyt poświęcony państwom i narodowościom.. Tabela skrótów literowych nazw poszczególnych państw stosowanych w serwisie.Narodowości po angielsku ćwiczenie.. W poniższej tabelce, kolumna "Kraj" zawiera nazwę każdego państwa w formie, w jakiej jest powszechnie używane w języku angielskim, na przykład "South Korea".. Italy - Włochy.. Bułgar.. Spis treści: Flagi państw (w kolejności alfabetycznej) A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T .Źródło: " narodowości są jednocześnie nazwami języka danego kraju.. Dlatego, że państwo, czyli стран а, jest właśnie rodzaju żeńskiego.I jeszcze raz ci przypomnę: narodowości piszemy z małej litery!.

Narodowość polska po angielsku.

Użyte nazwy państw są formami zalecanymi przez Komisję Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej PolskiejNazwa którego z państw i po polsku i po angielsku to te same cztery litery?. Ucz się języka angielskiego online zupełnie za darmo.. Kolumna "Przymiotnik" zawiera słowo używane do opisu czegoś pochodzącego z danego kraju, na przykład "French cheese".Poznaj państwa, kraje i narodowości po angielsku z wymową..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt