10 ciekawostek o zwierzętach

Pobierz

Na te zwierzęta trzeba uważać.. Jeśli znajdziecie błędny fakt, napiszcie w komentarzu!. Czy wiesz, że edredony robią kołderki dla wysiadywanych jaj?. Uważajmy, aby nie nacisnąć jej na odcisk.. Mają również odciski palców, które są nie do odróżnienia od ludzkich z tymi samymi wirami i pętlami.. Antarktyda to… największa pustynia na świecie!. Poprzez zataczane w powietrzu okręgi sygnalizują nowe źródło pyłku czy nektaru.. Dingo z Wyspy Frasera znane są z jedzenia ryb.. Najlepiej jakbyście pomogli mi i wysłali razem z ciekawostką jakieś zdjęcie tej rośliny lub zwierzęcia.. Kurczaki komunikują się ze sobą i swoją mamą za pomocą systemu dźwięków jeszcze przed wykluciem.. Na całym świecie wyróżnia się około 10 tysięcy gatunków ptaków.. Pszczoły potrafią tańczyć.. Włochate łapki fenka działają jak narty lub buty śnieżne i ochraniają go od gorącego piasku pustyni.Te wyjątkowe ptaki są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza.. Dzięcioł czarny potrafi dożyć 14 lat.. Zebraliśmy dla Was kilka faktów i ciekawostek na temat jednego najbardziej niedostępnych miejsc na świecie.. Przygotujcie się: dzisiaj dowiecie się o .11 ciekawostki o świnkach morskich Które psowate znane są z jedzenia ryb?. Kliknij tutaj, by przejrzeć galerię Serce krokodyla, który się nie rusza, bije zaledwie 3 razy na minutę.. Podczas jedzenia wydry morskie zawsze unoszą się na plecach.13 zwierzęta jadowite ciekawostki Skąd zarodki ptaków biorą tlen wewnątrz jaj?.

... 10 ciekawostek o zwierzętach.. cz. 1.Midnight.Sky.

Skomentuj.. Źródło: Książka: John Feltwell ,,W świecie zwierząt'' Polska Oficyna Wydawnicza,,BGW'' Warszawa, 1991.. Słonie 5.# 1 Ciekawostka o zwierzętach: Koale mają ludzkie odciski palców Miłośnicy wolno rosnących eukaliptusów, koale są ukochani!. Żaby mają bębenki uszne na zewnętrznej stronie głowy.. Szukaj.. Na szczęście prognozy są ostrożnie optymistyczne, ponieważ na początku XX wieku lwów azjatyckich na wolności żyło tylko 13!. Czy wiesz, że zęby bobra są z żelaza?. Dziś o motylkach!. To się tyczy również niektórych innych gryzoni.2.. Żyrafa 3.Język żyrafy jest koloru czarnego i jest tak długi, że może sobie nim wyczyścić uszy.. Psy dingo trafiły do Australii jeszcze nie całkiem udomowione i bliskie dzikim azjatyckim wilkom.. Bezpośrednio pod skorupką znajduje się mały zbiornik powietrzny.. Serce wieloryba bije tylko 9 razy na minutę.Dec 29, 20215.. Czy wiesz, że najmniejszy pancernik świata waży tylko 100 gramów?Oto 40 interesujących ciekawostek o zwierzętach, które żyją na naszej planecie.. Nie zrażajcie się wystarczy mi jedna ciekawostka od osoby, ale dobrze by było gdyby była i o zwierzęciu i .May 11, 2021 Ludzie to wykorzystują, celowo płosząc samice edredonów, żeby zabrać puch z gniazd.. Sroki to ptaki, które potrafią zapamiętać i rozpoznawać ludzką twarz..

Potrzebuję 5 ciekawostek o Zwierzętach i 5 o Roślinach.

Organizmy tych zwierząt potrafią świetnie regenerować komórki swojego ciała, zamieniając je na inny typ (transdyferencjacja).. vampiirike · 31 lipca 2015 05:00 162 464 491 35 Świat przyrody nie przestaje zadziwiać.. Dieta dingo zawiera gryzonie, kolczatki, kraby, owoce i owady (głównie chrząszcze).. Pustynie kojarzą nam się z wszechobecnym piaskiem i wysokimi temperaturami.Dziś o motylkach!. W Australii żyje dwa razy więcej kangurów niż ludzi.. Populacja stopniowo się zwiększa i jest objęta ścisłą ochroną gatunkową.. Udostępnij.. puchatek5 0 11 ciekawostki o jajachZwierzęta nie dzielą się po prostu na dzikie i udomowione - są również niesamowite, zadziwiające i nawet szokujące.. Jeśli znajdziecie błędny fakt, napiszcie w komentarzu!. Sowie oko jest o 2.5 razy wrażliwsze na słońce niż ludzkie.. Autor: Unknown o 18:00 Brak komentarzy:Apr 28, 2021Najbardziej zimny i wietrzny kontynent to nieco więcej niż siarczysty mróz i wszechobecny lód.. Super!Ciekawostki o Zwierzętach i Roślinach.. Bardzo proszę o pomoc.. To stworzenie żyje na ziemi już co najmniej 15 milionów lat i potrafi naśladować wszystkie zasłyszane dźwięki, z których tworzy swoistą "składankę".1.Kolibry to jedyne ptaki, które potrafią latać w tył..

6.Feb 17, 2022Fascynujące fakty o zwierzętach 10.

Gdzie gady zimują?. Tlen wnika przez pory w skorupce.. Gdy myślimy, że widzieliśmy już wszystko, nagle dowiadujemy się o kolejnych niesamowitych zdolnościach zwierząt, z których wiele żyje wokół nas.. Rozpiętość jego skrzydeł wynosi 1,4 cm, a waga nie dochodzi do 10 mg.. Czy któryś z nich jest jadowity?. Istnieje gatunek meduz (Turritopsis dohrnii), który uważany jest za nieśmiertelny.. Chociaż żaby nie mają ucha zewnętrznego, jak ludzie, mają ucho wewnętrzne, ucho środkowe i bębenek ucha zewnętrznego lub tympanon.. Lirogony wspaniałe O ile gibon jest śpiewakiem, o tyle lirogona wspaniałego możemy nazwać leśnym didżejem.. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Czy wiesz, że lwy żyją w Azji?. .Feb 18, 2022Ile mamy gatunków węży w Polsce?. Pingwiny 4.Pingwiny "oświadczają się" wybrance przynosząc jej ładne kamyki.. Badacze ustalili, że torbacze przystosowały tę cechę do chwytania gałęzi drzew podczas poszukiwania pożywienia.Ciekawostki o zwierzakach nigdy się nie znudzą..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt