Liczebniki po angielsku do 20

Pobierz

Ciężko znaleźć takie rzeczy w książkach.. ELEVEN, jedenaście TWELVE to dwanaście THIRTEEN, trzynaście.Angielski Liczebniki 1 20 Przykłady z naszej społeczności Liczba wyników dla zapytania 'angielski liczebniki 1 20': 10000+ NUMBERS 1-20 (Liczebniki 1-20) Połącz w pary wg Leeloo83 Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Angielski LICZEBNIKI 1-20 Połącz w pary wg Indraa LICZEBNIKI 1-20 Znajdź parę wg Indraa Liczebniki od 1 do 20 (angielski) Połącz w paryAngielskie liczebniki 1-20 Angielskie liczebniki 1-20 1 - one 2 - two 3 - three 4 - four 5 - five 6 - six 7 - seven 8 - eight 9 - nine 10 - ten 11 - eleven 12 - twelve 13 - thirteen 14 - fourteen 15 - fifteen 16 - sixteen 17 - seventeen 18 - eighteen 19 - nineteen 20 - twentyNiemiecki - liczebniki 0-10.. Zaczniemy odliczanie od liczebników głównych: Cardinal Numbers (wyjątkowo nie podamy polskiego tłumaczenia słówek angielskich)Liczebniki główne.. Na przykład liczbę 72 zapiszemy: seventy-two.Angielskie liczebniki od 11 do 20 - odpowiedzi Dopasuj następujące liczby z ich angielskimi określeniami.Liczby - Numbers 20-100 - Wykreślanka Ćwiczenia do wydruku (pobierz plik pdf) Numbers - Match - Połącz.. 5 th - the fifth - zwróć uwagę na zmianę "v" na "f" w pisowni!. Numbers - Wordsearch - WykreślankaPozostałe liczebniki (20., 60., 70., 80., 90., .itp) tworzymy według reguły..

6 ...Liczenie po angielsku od 0 do 20.

2) Warto, aby podopieczni opanowali wymienianie liczb .Naucz się liczb po angielsku od 1 do 100.Liczebniki porządkowe po angielsku oraz skróty.. Liczebniki nazywające liczby wyższe niż 20 zapisuje się cyframi.. Nie występują tu żadne nieregularności.. To nic trudnego.. Tutaj jest już łatwiej.. Poza kilkoma niewielkimi zmianami w pisowni, liczebniki porządkowe od 4 do 19 tworzone są przez dodanie końcówki -th. Nauka liczebników głównych (na przykład, jak policzyć od jednego do dwudziestu) to jedna z pierwszych rzeczy, jakich uczymy się na lekcjach angielskiego.. Krótka wzmianka o "0", pierwszym liczebniku na naszej liście.. Liczebniki porządkowe odpowiadają na pytanie "który" i określają kolejność w jakiej coś się pojawia.. Langero-Numbers-D Pobierz.. W języku angielskim tworzymy je poprzez dodanie do liczebnika głównego końcówki -th. Wyjątek stanowią liczebniki 1-3, które tworzy się w sposób nieregularny: Tworzenie .. Liczebniki główne w języku angielskim to nic innego jak zwykłe liczby 1 - one, 2 - two, 3 - three.. Najczęściej używanymi liczebnikami głównymi w życiu codziennym są liczebniki od 0 do 20.. 50 - fifty 60 - sixty 70 - seventy 80 - eighty 90 - ninetyTak wyglądają liczebniki po angielsku do 20.. Liczby 1-20 po angielsku z wymową 9 maja 2016 Admin komentarze 2 Liczby od 1 do 20 wraz z wymową..

Pozostałe liczebniki (21, 22, itd.)

Testy i ćwiczenia online utrwalające prawidłowe stosowanie liczebników w języku angielskim.Liczebniki porządkowe od 4 do 19 w języku angielskim.. Liczby po angielsku od 20 w do 99 Kolejne liczby w języku angielskim tworzy się dodając końcówkę -ty do liczby dziesiętnej, przecinka, a następnie podaniu cyfry jednostkowej.. Znajomość liczb po angielsku jest bardzo przydatna, chociażby do podawania daty po angielsku lub godziny po angielsku.. Start studying LICZBY 0-20 PO ANGIELSKU.. Liczebniki po angielsku - dziesiątki 20 - twenty 30 - thirty 40 - forty 50 - fifty 60 - sixty 70 - seventy 80 - eighty 90- ninety Jak można zauważyć, dziesiątki po angielsku brzmią podobnie, jak odpowiadające im cyfry.Numbers from one to twenty Liczebniki od jednego do dwudziestu 1 one (łan) jeden 2 two (tu) dwa 3 three (fri) trzy 4 four (for) cztery 5 five (fajf) pięć Hello Szybki Angielski Łatwa Nauka Angielskiego od podstaw Prosty zapis wymowy, wyjątkowy zestaw książek do samodzielnej nauki Sprawdź teraz 6 six (siks) sześć 7 seven (sewen) siedem 8 eightJak poprawnie wymawiać nazwy miesięcy po angielsku?. tworzymy dodając jednostkę do dziesiątki i rozdzielając je myślnikiem.. Numbers - Let's write - Piszemy po śladzie.. 1) Polecamy poniższe filmiki, dzięki którym uczniowie osłuchają się z poprawną wymową i utrwalą właściwy akcent..

Może on być ...Start studying niemiecki, liczebniki do 20.

Numbers - The right one - Zakreśl właściwy (pełne dziesiątki).. Numbers - The right one (2) - Zakreśl właściwy (pełen zakres liczb).. Poniżej znajdziecie liczby od 1 do 100, od 100 do 1000 i jeszcze dalej.PLIK do pobrania "Liczebniki po angielsku".. Należy uważać na różnice w pisowni w przypadku "three - thirty", "four - forty" oraz "five - fifty".. Natomiast aby nauczyć dzieci liczyć, warto sięgnąć po kilka różnych rozwiązań.. Poziom podstawowy one jeden two dwa three trzy four cztery five pięć six sześć seven siedem eight osiem nine dziewięć ten dziesięć eleven jedenaście twelve dwanaście thirteen trzynaście fourteen czternaście fifteen piętnaście sixteen szesnaścieFOUR, to cztery FIVE, to pięć SIX, to sześć SEVEN, czyli siedem EIGHT, czyli osiem NINE, czyli dziewięć oraz TEN, czyli dziesięć.. Lekcja angielskiego dla początkujących i dzieci z obrazkami, zapisaną wymową, użyciem w zwrotach i przykładami.. jak czytać proste działania matematyczne po angielsku (typu "2 times four equals eight")..

Agnieszka84 pisze ...Liczby po angielsku słownictwo szybka nauka.

Literami zapisuje się zazwyczaj tylko liczebniki odpowiadające liczbom 0-20 (choć czasem także 20-100).. Log in .Angielski Liczebniki po 1 20 Przykłady z naszej społeczności Liczba wyników dla zapytania 'angielski liczebniki po 1 20': 10000+ NUMBERS 1-20 (Liczebniki 1-20) Połącz w pary wg Leeloo83 Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Angielski LICZEBNIKI 1-20 Połącz w pary wg Indraa Liczebniki 1-12 po rosyjsku Połącz w pary wg Jocypa LICZEBNIKI 1-20 Znajdź parę wg IndraaLiczebniki od 20 do 99 Dziesiątki tworzymy regularnie dodając końcówkę -ty (-dziesiąt).. Wystarczy dodać końcówkę -ty.. Za ich pomocą określa się bardzo wiele rzeczy w języku angielskim, dlatego nauczenie się ich jest absolutną podstawą.. Ponadto, jak zauważysz dalej w tym artykule, większość nazw większych liczebników głównych pochodzi właśnie od nich.. Pojawia się ona także w zapisie liczbowym.. 20 - twen tyLiczebniki od 20-99 Dziesiątki w języku angielskim tworzone są za pomocą końcówki -ty (odpowiednik polskiego -dzieści i -dziesiąt ): 20 - twenty 30 - thirty 40 - forty - zwróć uwagę, że znika tutaj literka "o" (4 - four, 14 - fourteen)!. Mówiąc krótko - dzięki nim liczymy, mierzymy i podajemy wielkości..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt