Napisz słownie godziny pokazane na zegarach

Pobierz

• Słownikowe - liczby, godziny.. Godziny pokazane na zegarach: Odpowiedź na zadanie z Jutro pójdę w świat 6 2019.. Za 15 minut wskaże więc godzinę 8:35.. _____ _____ b) Zegary wskazują godziny popołudniowe i wieczorne.. wg Ciolekmonika408.Ćwiczenie.. Vruzzi 0 rozwiązanych zadań.. 2 9 :50 PO POŁUDNIU.. Krótki opis.. Uzupełniamy: Odpowiedź na zadanie z Szkolni przyjaciele.. Serwis obsługuje pisownię liczb w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.. 1 Zobacz odpowiedźZnajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz słownie godziny przedstawione na zegarach : 5:00,4:15,6:00 zabek320 zabek320 26.01.2015Aby określić godzinę z minutami (od 31 do 59 minuty) należy zastosować przyimek без.. wg Ewelinalewko.. strona 10 zadanie 2 Odczytaj godziny przed południem i po południu na zegarach.. Matematyka.. MATEMATYKA.. Zegar wskazuje godzinę przedpołudniową.. Za 15 minut wskaże więc godzinę 2:15.4. strona 11 zadanie 5 Na których zegarach są pokazane godziny rozpoczęcia i zakończenia jednej lekcji?. Lekcje 1 włącznie gier są za darmo.. Ćwiczenie na zamianę czasu - uczniowie losują karteczki, ich zadaniem jest dorysowanie wskazówek zegarom według czasu podanego w zdaniach (załącznik nr 1).. Każda lekcja składa się z części szkoleniowej oraz gier.. To narzędzie online stworzone dla osób, które chcą przyspieszyć swoją pracę i uniknąć ewentualnych pomyłek..

Napisz słownie godziny pokazane na zegarach.

Po godzinie dwunastej czas podajemy dalej w systemie 12-godzinnym, czyli godzina trzynasta to pierwsza, czternasta to druga itd.Zadanie: odczytaj godziny pokazywane przez zegary zrób to na Rozwiązanie:a godzina szósta minut pięćdziesiąt szósta pięćdziesiąt za dziesięć siódma osiemnasta pięćdziesiąt za dziesięć dziewiętnasta b godzina trzecia minut dwie dwie po trzeciej dwie minuty po trzeciej piętnasta dwie dwie minuty po godzinie piętnastej dwie po piętnastej c godzina dziewiąta minut .Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. 6 4:30 po południu.. (Godziny podam niżej , tylko mi napiście co to jest) Napisz, jakie rodzaje kątów tworzą wskazówki zegarów.. 4 4:15 po południu.. Godz.Podam 7:30 9:00 10:30 12:00 18:00 .. Napiszcie mi , jak kąty tworzą wskazówki.Zegar po lewej stronie wskazuje godzinę 4:30.. Przykłady: 06:55 - без пяти минут семь (bez pięciu minut siódma / za pięć siódma)Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o 14 ,-11,30,-9,30,-12-8,30,-14,.Zapisz słownie godziny przedstawione na zegarachDopasuj godziny zapisane słownie do godzin odpowiadającym im na zegarze - Przebij balon.. 1 4:40 po południu.. Nauka posługiwania się zegarkiem.. katarzynastoll.. 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 22.11.2017 (7:37) Dodaj.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz słownie godziny po niemiecku : 13:30 , 8:55 , 7:35, 21:10, 9:45, 6:32, 11:57 Noo licze na waszą pomoc z góry dziekuje .Które zegary wskazują tę samą godzinę?.

Zapisz słownie na dwa sposoby godziny pokazane na zegarach.

piętnaście po piątej lub siedemnasta piętnaście za dziewiątaZobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz które godziny pokazują zegary (po angielsku) 9:50- 2:45- 7:55-Napisz po angielsku które godziny pokazują zegary.. Czas.. Dorysuj wskazówki na zegarach tak, aby wskazywały właściwą godzinę, napisaną pod zegarem.. strona 10 zadanie 1 O których zegarach myśli Celina?. Praca domowa- Dopasuj godziny na zegarze do ich opisów Połącz w pary.. 11:00 - godzina jedenasta na zegarze, 13:00 - godzina trzynasta na zegarze, 01:00 - godzina pierwsza na zegarze, 06:00 - godzina szósta na zegarze, 18:00 - godzina osiemnasta na zegarze,Zapisz słownie godziny podane na zegarach 11:15.. Godziny po angielsku możemy określać na dwa sposoby, podobnie jak robimy to w języku polskim.. Rozwiązania zadań.Na zegarach zaznacz zskazówki tak, alby wskazały podane godziny.. Połącz w pary zegary elektroniczne i wskazówkowe, na których jest ta sama godzina.. katarzynastoll.. Szkoła podstawowa.. Zegar po prawej stronie wskazuje godzinę 2:00.. Następnie napisz godziny słownie.. Pobieranie pliku.. "Nauka godzin na zegarze dla dzieci" zawiera 7 lekcji (poziomów).. Question from @Picpiotr707 - Szkoła podstawowa - Język angielskiPosłuchaj nagrania i ponumeruj zegary.. Szkoła podstawowa..

15 minut Napisz cyframi godziny pokazane na zegarach.

Zobacz czas lokalny oraz strefy czasowe na całym świecie!Nauka godzin na zegarze.. Odczytaj godziny pokazane na zegarach - Zadanie 6: Jutro pójdę w świat 6 2019 - strona 158.. Ile kątów możesz wskazać na każdym zegarze?. 51:40 po południu.. Polecenie: Napisz słownie, która to godzina.. Plik karty w formacie pdf do pobrania: Kliknij na link karta040.pdf lub na kartę obok.Następnie napisz.. - Sciaga.pl.. Za 15 minut wskaże więc godzinę 4:45.. Język angielski.. Zegar w środku wskazuje godzinę 8:20.. Karty ćwiczeń cz. 2Zapisujemy godziny przedstawione na zegarach: a.. Odpowiedz na pytania.Podawanie godziny po angielsku.. Daje również możliwość wyświetlenia kwoty w kilku najpopularniejszych walutach.Ile minut brakuje do pełnej godziny?. Aplikacja dla dzieci w wieku 5 - 9 lat.. • Gramatyczne - odmiana liczebników porządkowych.. Posłuchaj nagrania i ponumeruj zegary.. Zerówka Klasa 1 Matematyka.. Ćwiczenie w pisaniu - czas podany za pomocą cyfr należy zapisać słownie w sposób nieoficjalny, chętni uczniowie ustawiają na zegarach daną godzinę (załącznik nr .Godziny na zegarze Koło fortuny.. Do określenia minut używamy liczebnika głównego w dopełniaczu (np. без пяти минут - bez pięciu minut / za pięć), a do określenia godzin - liczebnika głównego w mianowniku..

Zapisz słownie godzinę na dwa różne sposoby.

Możemy opisywać je tak jak na tarczy zegarowej (czyli np. godzina 12.45 to za piętnaście pierwsza (quarter to one)) lub tak jak na zegarze cyfrowym (czyli dwunasta czterdzieści pięć (twelve forty five))Slownie.pl pomaga szybko i poprawnie zapisać kwoty i liczby w postaci słownej.. Zegar dla dziecka.. Proszę czekać.9.. a) Zegar wskazuje godzinę poranną.. strona 10 zadanie 2 Zapisz te godziny.Zegar Światowy oraz Mapa Stref Czasowych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt